opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Bezpieczeństwo drogowe - praktyczne warsztaty
drukuj

Bezpieczeństwo drogowe - praktyczne warsztaty

2016-04-04 13:03

W sobotę 2 kwietnia, 38 słuchaczy studiów podyplomowych Transport i Spedycja wzięło udział w zajęciach studyjnych w ramach bloku szkoleniowego - bezpieczeństwo drogowe. Praktyczne warsztaty odbyły się dzięki współpracy WSL z firmami allsafe JUNGFALK, Kuehne + Nagel oraz Tolmar.

Zajęcia składały się z części stacjonarnej i z praktycznego kursu z zakresu nowoczesnych metod i zasad zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym, które poprowadził dr inż. Dariusz Starkowski, kierownik studiów podyplomowych TiS. Wszystkie formy zabezpieczeń ładunków - ich właściwości i zasady stosowania słuchacze mogli zobaczyć i testować na żywo, dzięki uprzejmości właściciela  przedsiębiorstwa transportowego Tolmar, który oddał do dyspozycji słuchaczy nowoczesny zestaw członowy (ciągnik samochodowy siodłowy i naczepa ciężarowa),  wyposażony w nowoczesne systemy firmy allsafe JUNGFALK, która swym patronatem wspiera praktyczne kształcenie na specjalności Transport i spedycja.

Zajęcia terenowe TiS

Prawidłowe i skuteczne zabezpieczanie przewożonych ładunków jest istotne nie tylko ze względu na zachowanie towarów w nienaruszonym stanie, ale także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkową korzyścią z zajęć było zatem poszerzenie wiedzy i świadomości słuchaczy na temat realnych zagrożeń, którym jako pracownicy czy właściciele firm transportowych mogą zapobiegać.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)