opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Aneta Konieczna zdobyła brązowy medal kajakarskich MŚ
drukuj

Aneta Konieczna zdobyła brązowy medal kajakarskich MŚ

2011-08-22 10:54

Aneta Konieczna (Posnania Poznań), absolwentka Wyższej Szkoły Logistyki oraz  Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) popłynęły w sobotę w węgierskim Szeged po brązowy medal kajakarskich mistrzostw świata w wyścigu K-2 na 500 m. To już trzeci wspólny medal polskich kajakarek. GRATULUJEMY!

Lepsze od Polek były Austriaczki Yvonne Schuring i Viktoria Schwarz oraz Niemki Franziska Weber i Tina Dietze. Mikołajczyk i Konieczna straciły do triumfatorek 0,732 s.

Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk po raz pierwszy popłynęły wspólnie w 2005 podczas zawodów PŚ w Poznaniu. Wówczas w osadzie K2 zajęły pierwsze miejsce na 200 m i drugie na 500 m. Krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie, znów w stolicy Wielkopolski, wystąpiły wspólnie w Pucharze Świata wygrywając finał na 500 m. W stolicy Chin w 2008 roku uratowały honor polskich kajaków, zdobywając jedyny w tej dyscyplinie medal (srebrny).

Potem ich drogi się rozeszły, ale od początku tego sezonu zawodniczki znów pływają razem. W czerwcu 2011 roku w Belgradzie sięgnęły po srebrny medal mistrzostw Europy na 500 m.

Aneta Konieczna to najwybitniejsza polska kajakarka w historii. Czterokrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich, zdobywając trzy medale: srebrny medal igrzysk Pekin 2008 i dwa brązowe - Sydney 2000 i Ateny 2004. W Atlancie debiutowała w wieku 18 lat. Multimedalistka mistrzostw świata (15 medali) i Europy (6 medali) karierę rozpoczynała w KKS Gorzów Wlkp; od 2001 roku reprezentuje barwy Posnanii. Absolwentka Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Uhonorowana m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Klasyfikacja medalowa wyścigu K-2 na 500 m:

  1. Yvonne Schuring, Viktoria Schwarz (Austria) 1.37,071
  2. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy) 1.37,275
  3. Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna (Polska) 1.37,803

 

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)