opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Absolwenci WSL zarabiają najwięcej!
drukuj

Absolwenci WSL zarabiają najwięcej!

2018-07-06 10:43

O wysokich zarobkach absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu pisaliśmy kilka dni temu. Teraz znajdujemy kolejne tego potwierdzenie w rankingu opublikowanym przez „Głos Wielkopolski”.

Największe prasowe wydawnictwo w Wielkopolsce, na podstawie badania przeprowadzonego przez ELA opublikowało ranking pokazujący, który dyplom wyższej uczelni działającej w Poznaniu jest najbardziej cenny. Czyli absolwenci, których uczelni wyższych naszego miasta uzyskują najwyższe zarobki po podjęciu pierwszej pracy. Okazuje się, że bezapelacyjnym triumfatorem tego rankingu są osoby legitymujące się dyplomem Wyższej Szkoły Logistyki.

Badania wskazały, że w trakcie pierwszego roku pracy, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza zarabia miesięcznie 2 678 zł brutto, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego 3 461 zł brutto, a Politechniki Poznańskiej 3 697 zł. Tymczasem osoby, które mają dyplom Wyższej Szkoły Logistyki otrzymują brutto 3 789 zł. Najwięcej spośród wszystkich absolwentów uczelni wyższych działających w Wielkopolsce!  W badaniu sprawdzono sumę rocznych zarobków absolwentów studiów 2 stopnia poznańskich uczelni, uzyskanych ze wszystkich źródeł etatowych, na podstawie danych konta w ZUS za 2017 rok.

Dodajmy do tego jeszcze, że dyplom Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu praktycznie chroni absolwentów przed bezrobociem. Gdyż, jak wykazało badanie, ponad 80% naszych absolwentow znajduje pracę w czasie krótszym niż miesiąc.

Ranking uczelni pod względem zarobków absolwentów studiów 2 stopnia:

  • Wyższa Szkoła Logistyki – 3 789 zł
  • Politechnika Poznańska – 3 697 zł
  • Uniwersytet Ekonomiczny – 3 461 zł
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – 3 396 zł
  • Wyższa Szkoła Bankowa – 3 355 zł
  • Uniwersytet Medyczny – 3 022 zł
  • Uniwersytet Przyrodniczy – 2 655 zł
  • Collegium Da Vinci – 2 365 zł
  • Akademia Wychowania Fizycznego – 2 072 zł
  • Uniwersytet Medyczny – 2 020 zł

Wybierając studia warto wziąć ten ranking pod uwagę!

Przeczytaj o wynikach raportu z badania losów ekonomicznych absolwentów poznanskich szkół wyższych, przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Szkolnicta Wyższego i Nauki.

 

Link do rankingu opublikowanego przez Głos Wielkopolski - wynik WSL

 

ELA - Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych Edycja 3

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)