opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Złoty Hipolit dla rektora WSL
drukuj

Złoty Hipolit dla rektora WSL

2019-11-04 11:32

Rektor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzej Korzeniowski, został uhonorowany tytułem „Wybitna Osobistość Pracy Organicznej” oraz statuetką „Złotego Hipolita” za krzewienie idei pracy organicznej.

„Złote Hipolity” są przyznawane od 2001 roku przez poznańskie Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Od kilku lat patronat honorowy nad tym wysoko cenionym wyróżnieniem sprawuje Prezydent Rzeczpospolitej.

 

Laureatami „Złotych Hipolitów” i „Wybitnymi Osobistościami Pracy Organicznej” zostali w przeszłości m.in. Jan Paweł II, Tadeusz Mazowiecki, Krzysztof Penderecki, Władysław Bartoszewski, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Gustaw Holoubek, Leszek Balcerowicz i Jan Kulczyk. Teraz w tym zacnym gronie znalazł się również rektor naszej Uczelni.

 

W tym roku Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego wyróżniło, poza prof. Andrzejem Korzeniowskim, również między innym Jana Englerta, wieloletniego rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, reżysera i aktora (grał m.in. w filmach „Katyń”, „Kanał”, „Noce i dnie”, „Lalka, „Sól ziemi czarnej”, „Kolumbowie”), a także biskupa Zdzisława Fortuniaka, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji poznańskiej.

 

Profesora Andrzeja Korzeniowskiego wyróżniono za wybitne osiągnięcia naukowe i zawodowe, w tym między innymi za działalność w okresie wieloletniego kierowania Katedrą Towaroznawstwa Przemysłowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, współtworzenie Centralnego Ośrodka Gospodarki Magazynowej przekształconego później w Instytut Logistyki i Magazynowania, założenie Centrum Kodów Kreskowych (obecnie Global System 1) oraz współtworzenie Wyższej Szkoły Logistyki, która jest dzisiaj liderem kształcenia logistycznego w Polsce.

 

Przypomnijmy, że profesor Andrzej Korzeniowski jest doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)