opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności
drukuj

Aktualności

Gdy starowaliśmy, polska logistyka była w powijakach

2020-08-06 07:52

Rozmowa z profesorem dr hab. Andrzejem Korzeniowskim, rektorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. - Trudno odchodzi się z funkcji rektora WSL po dziewiętnastu latach pracy na tym stanowisku? - Odchodzę z pełnym przekonaniem, metryka jest nieubłagana. Zamiar odejścia ogłosiłem zresztą już jesienią 2019 roku

Więcej...

 
 

Stażowisko - szkoła logistyki (i życia)

2020-07-28 22:55

Mimo pandemii i wielu środków bezpieczeństwa, które zostały podjęte w firmach logistycznych, studenci Wyższej Szkoły Logistyki cały czas odbywają staże i praktyki.

Więcej...

 
 

Znajdź innowatorów!

2020-07-20 10:12

Wyższa Szkoła Logistyki zakończyła realizację projektu Let’s Learn Innovative Logistics (LLIL). Przez ostatnie dwa i pół roku współpracowaliśmy z PWN AI Sp. z o.o. (Polska), CIS - Scuola per la Gestione D'Impresa (Włochy) oraz z FH JOANNEUM (Austria) nad opracowaniem innowacyjnego rozwiązania mającego na celu poprawienie innowacyjności pracowników logistyki.

Więcej...

 
 

Wodór przyszłością transportu?

2020-07-09 11:24

W „Gazecie Giełdy Parkiet” ukazał się interesujący komentarz Mariusza Janickiego, zarządzającego Caspar Asset Management SA, w którym autor przewiduje, że w niedalekiej przyszłości na drogi wyjadą ciężarówki napędzane wodorem.

Więcej...

 
 

Ile zapłacisz za parkowanie w Europie

2020-07-06 14:46

Niedawno publikowaliśmy raport studentów WSL o kosztach parkowania w polskich miastach. Dzisiaj ci sami autorzy przedstawiają ceny w kilku stolicach europejskich. Przed wyjazdem na wakacje warto się z nimi zapoznać.

Więcej...

 
 

Uczelnia otwarta online

2020-07-03 10:53

W sobotę, 27 czerwca br., Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zorganizowała pierwsze w dziejach Dni Otwarte Online. Spora grupa uczniów, którzy w nowym roku akademickim rozważają podjęcie studiów logistycznych mogła za pomocą Internetu poznać swoją przyszłą uczelnię.

Więcej...

 
 

Pandemia jest okazją do zmian | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-06-26 10:48

Rozmowa z Anną Agatą Nowak, psychologiem pracy, trenerką i autorką innowacyjnych produktów edukacyjnych dla biznesu na temat "oswajania strachu" przed pandemią.

Więcej...

 
 

Myślenie nieszablonowe | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-06-23 08:53

Sytuacja związana z pandemią zaskoczyła i zmieniła każdy biznes – od jednoosobowych firm po duże, międzynarodowe korporacje. Można dużo mówić o negatywnych skutkach, które przyniosła, ale patrząc...

Więcej...

 
 

Dobre studia czekają na Ciebie - INFORMATOR REKRUTACJA 2020-2021

2020-06-10 16:06

Mimo trudnego czasu i sporego zamieszania wywołanego pandemią, maturzyści sposobią się do wyboru studiów. Nic dziwnego, czas zaczyna gonić, a wybór studiów to jedna z najważniejszych życiowych decyzji determinujących przyszłość.

Więcej...

 
 

Pomoc państwa jest niezbędna | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-06-10 08:45

Rozmowa z profesorem Maciejem Stajniakiem, kierownikiem Katedry Logistyki i Systemów Transportowych Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu na temat wpływu pandemii koronawirusa na firmy transportowe.

Więcej...

 
 

Raport "Parkowanie w miastach" przygotowany przez studentów WSL

2020-06-08 21:57

Ceny w miastach za parkowanie wzbudzają spore emocje. Dlatego studenci Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu - Amanda Załuska, Kamil Depczyński, Przemysław Zięba, Adam Panowicz, Wiktoria Karpiel - przygotowali specjalny raport.

Więcej...

 
 

Logistyka jest zawsze na pierwszej linii frontu | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-06-02 16:15

Rozmowa z profesorem Bogusławem Śliwczyńskim, kierownikiem Katedry Controllingu i Systemów Informatycznych Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz przewodniczącym Rady Portfela Projektów Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Więcej...

 
 

WSL włącza nauczanie online

2020-05-27 11:25

Wszystko wskazuje na to, że pandemia koronawirusa powoli wygasa, odmrażanie przedsiębiorstw obejmuje kolejne sektory gospodarki, ale wg wielu ekspertów konsekwencje zmian w biznesie i na rynku pracy będą trwalsze niż początkowo sądzono.

Więcej...

 
 

Lokomotywa rusza. Ospale, ale jednak | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-05-26 11:14

Marcin Trawczyński, kierownik poznańskiego oddziału Ekol Polska: „Stoi na stacji lokomotywa…” – tym tytułem znanego chyba wszystkim wiersza można najkrócej określić to, co dzieje się aktualnie z naszą gospodarką.

Więcej...

 
 

Czas prowincji? | Logistyka w czasach odmrażania gospodarki

2020-05-20 23:01

Po cyklu „Logistyka w czasach zarazy”, w którym o swoich doświadczeniach, możliwościach i szansach w czasie lockdawnu napisali między szefowie firm logistycznych, psychologowie, specjaliści HR, rozpoczynamy cykl „Logistyka w czasach odmrażania gospodarki”.

Więcej...

 
 

Obrona prac przez Internet

2020-05-19 10:56

W Wyższej Szkole Logistyki rozpoczął się „sezon” obrony prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. W tym roku odmienny niż dotychczas, bo w cieniu pandemii. Dlatego obrony prac studentów odbywają się przez Internet.

Więcej...

 
 

Jak zorganizować super staż po pandemii?

2020-05-16 14:11

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zaprasza wszystkich TSL-owych HR-owców, a także członków zarządów i oficerów operacyjnych zainteresowanych organizacją praktyk oraz staży, do udziału w webinarium „Jak zorganizować super staż po pandemii”.

Więcej...

 
 

Rusza biblioteka

2020-05-13 16:16

Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki wznawia, jako jedna z pierwszych w Poznaniu, działalność. Od 19 maja br. studenci i pracownicy WSL znowu będą mogli korzystać z jej bogatych zbiorów. Oczywiście są pewne obostrzenia, które mają chronić zarówno studentów, jak i pracowników.

Więcej...

 
 

Istotne dokumenty dla studentów

2020-05-08 23:12

Ochrona prywatności stała się jednym z najistotniejszych elementów współczesności. Dlatego warto zapoznać się z trzema dokumentami, które publikujemy u dołu artykułu.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Martwe niebo

2020-05-05 17:25

Sławomir Błotny, trener biznesu, właściciel Simply Better: Wszyscy eksperci podkreślają, że branżę lotniczą dotknął kryzys, z jakim jeszcze ten segment transportu się nie zmierzył. Nie mamy do czynienia z rosnącymi cenami paliwa, nowymi podatkami czy wybuchem wulkanu, które mogą utrudnić biznes lub wstrzymać go na chwilę.

Więcej...

 
 

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)