opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności
drukuj

Aktualności

Logistyka w czasach zarazy | Zarządzanie ludźmi w czasach pandemii

2020-04-03 21:16

Branża logistyczna szybciej niż inne została dotknięta COVID-19. Nie jej wizją, nie jej skutkami, a nowym i zaskakującym, nieprzewidywalnym w skutkach, „koronatime”. Oczywiście, że sytuacja nas zaskoczyła, nie byliśmy przygotowani, nie mamy procedur na takie kryzysy. Mamy natomiast zasoby, by sobie radzić.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Elektronika w służbie bezpieczeństwa

2020-04-02 12:29

Andrzej Hamryszczak, właściciel firmy VCN: Zgodnie z teorią głoszoną przez Karola Darwina, o szansach na przetrwanie organizmów w zmieniającym się środowisku nie będą decydowały ich wielkość ani siła, lecz zdolność do przystosowywania się. Cecha ta jest tym ważniejsza, im szybciej zachodzązmiany w środowisku.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Nowe technologie chronią

2020-04-01 09:51

Remigiusz Kaczewski, Senior Sales Development Manager w SKK SA: Dzisiejsza sytuacja związana z pandemią koronawirusa postawiła przed branżą logistyczną całkiem nowe wyzwania. Dla niektórych przedsiębiorstw związanych na co dzień ze służbą zdrowia stanowią one mniejszy problem...

Więcej...

 
 

Polska Rada Biznesu zaprasza na płatne staże

2020-03-31 10:50

Dobra informacja dla studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – zaproszenie do odbycia letniego, płatnego stażu. To już siedemnasta edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, który oferuje płatne staże w miesiącach letnich.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Specjalne strefy i dezynfekcja

2020-03-30 11:11

W marcu jak w garncu – obecnie powiedzenie to nabiera szerszego znaczenia. Nie odnosi się już tylko do pogody, lecz doskonale odzwierciedla naszą nową, trudną i zaskakującą rzeczywistość, w której musimy się odnaleźć. Dla każdego z nas nastał czas jeszcze większych wyzwań i wzmożonej pracy, niejednokrotnie w zupełnie innym otoczeniu.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Przewidywanie przyszłości jest bardzo trudne, bo dotyczy przyszłości

2020-03-27 12:33

Marcin Trawczyński, kierownik poznańskiego oddziału Ekol Polska: Od pierwszego dnia docierających z Chin niepokojących informacji o rozprzestrzenianiu się koronawirusa, izolacji kolejnych zarażonych osób, chińskich miast, regionów...

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy | Medycyna w dobie epidemii

2020-03-26 10:21

Dr Anna Gawrońska, adiunkt w Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania: Zanim w Polsce oficjalnie zdiagnozowano pierwszego pacjenta zarażonego COVID-19, większość obywateli mogła mieć wrażenie, że jest widzami światowego filmowego hitu o pandemii groźnego wirusa.

Więcej...

 
 

Zarządzenie nr 4 Rektora Wyższej Szkoły Logistyki w sprawie zmian w organizacji procesu kształcenia w WSL

2020-03-24 13:31

W dniu 24 marca 2020 zostało przyjęte zarządzenie Rektora dotyczące zmian w organizacji procesu kształcenia na studiach I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki. Poniżej zamieszczamy treść pełnego zarządzenia.

Więcej...

 
 

Lidera tworzą ludzie i okoliczności

2020-03-20 21:46

Rozmowa z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą jednostki specjalnej GROM, byłym wiceszefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, uczestnikiem misji wojskowych między innymi w byłej Jugosławii i Iraku.

Więcej...

 
 

Logistyka w czasach zarazy

2020-03-20 14:04

Dr inż. Radosław Śliwka, prezes Zarządu SMART Project: „Ostatnia pocztówka ze starego świata” – tak główni ekonomiści banków oceniali odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Z początkiem marca zjawiska dotyczące popytu zostały zakłócone przez epidemię COVID-19.

Więcej...

 
 

Logistyk - zawód z przyszłością. Dla tych, co nie lubią nudy

2020-03-17 15:44

W naszej branży jedyną pewną rzeczą jest zmiana, którą czasem żartobliwie nazywamy stałozmiennością. Logistyka jest bardzo zróżnicowaną branżą, która przynosi wciąż nowe wyzwania i z tego powodu jest intrygująca - mówi dr Mateusz Wiliński z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Więcej...

 
 

Z Szanghaju do Poznania, ale jak?

2020-03-16 11:54

Kamil Padło i Filip Polcyn okazali się zwycięzcami kolejnej, czwartej już edycji konkursu organizowanego przez Ekol dla studentów Wyższej Szkoły Logistyki.

Więcej...

 
 

Szczepionka na koronawirusa wkrótce będzie

2020-03-13 14:08

Na razie mamy do czynienia z epidemią, która ma wyraźny potencjał, aby przerodzić się w pandemię. I Światowa Organizacja Zdrowia już właściwie o pandemii mówi.

Więcej...

 
 

WSL zawiesza zajęcia

2020-03-11 13:45

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa Rektor Wyższej Szkoły Logistyki z siedzibą w Poznaniu, uwzględniając decyzję rządu, wydał zarządzenie o zawieszeniu wszystkich zajęć na Uczelni od czwartku 12 marca do niedzieli 29 marca włącznie – zarządzenie Rektora Nr 3/R/2020.

Więcej...

 
 

Komunikat na temat 3. etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2020-03-10 16:25

Nasilająca się epidemia koronawirusa – a także związane z nią decyzje organów rządowych i samorządowych – zmusiła nas do podjęcia trudnej decyzji o przełożeniu finału XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Kierując się odpowiedzialnością za zdrowie uczniów zdecydowaliśmy, że – jeśli tylko pozwoli na to sytuacja – finał odbędzie się 20 kwietnia br.

Więcej...

 
 

Nauka i oddech - XIV Forum Nauczycielskie zakończyło się pełnym sukcesem.

2020-03-09 16:15

XIV Forum Nauczycielskie zakończyło się pełnym sukcesem. Aż 251 nauczycieli szkół średnich wysłuchało interesujących wykładów i wzięło udział w fascynujących warsztatach. Cel – przekazanie najnowszej wiedzy z zakresu logistyki – został w naszej ocenie zrealizowany z nawiązką.

Więcej...

 
 

Cios logistyka

2020-02-26 10:37

Rozmowa z Szymonem Dwornikowskim, brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kick-boxingu, studentem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Więcej...

 
 

Dowódca GROM gościem Forum Nauczycielskiego

2020-02-11 17:02

Gościem specjalnym organizowanego w końcu lutego br. Forum Nauczycielskiego będzie generał Roman Polko, w latach 2000-2004 dowódca jednostki specjalnej GROM. Uczestnicy Forum będą mieli okazję wysłuchać wykładu generała Polko o przywództwie.

Więcej...

 
 

Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce!

2020-02-06 21:23

„NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO MIEJSCA W POLSCE” – mówi Roman Ostant, kierownik Wydziału Obsługi Tramwajów w Zajezdni Franowo.

Więcej...

 
 

Trzeba umieć o sobie opowiadać

2020-01-23 12:21

- Jak dzisiaj wygląda rynek pracy w Wielkopolsce. Dużo mówi się, że jest to rynek pracownika… - I słusznie. Z całą pewnością to pojęcie w odniesieniu do Poznania i całego regionu jest absolutnie prawdziwe. W naszym mieście bezrobocie faktycznie nie istnieje, a w Wielkopolsce jest śladowe. Nie jest to zresztą dla Wielkopolski coś absolutnie wyjątkowego, mamy z tym do czynienia od wielu lat. Co w praktyce oznacza pojęcie „rynek pracownika”?

Więcej...

 
 

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)